Wizz Air rozważa uruchomienie lotów do Arabii Saudyjskiej

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Wizz Air jest już po pierwszych poważnych rozmowach z rządem Arabii Saudyjskiej i wraz z lokalnym Ministerstwem Inwestycji podpisali list intencyjny w sprawie wspólnych działań. Możliwe loty węgierskiej linii do Królestwa są częścią planu rozwoju turystyki w Arabii Saudyjskiej, który ma potroić turystyczny ruch pasażerski do 2030 roku.

Wizz Air nie cofa się przed dalszą ekspansją arabskiego rynku, a nawet coraz mocniej zapuszcza korzenie na Półwyspie Arabskim. Po uruchomieniu bazy w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Abu Zabi, przyszedł czas na Arabię Saudyjską, do której węgierski przewoźnik planuje uruchomić regularne połączenia lotnicze.

Wiąże się to nierozłącznie z podpisanym ostatnio porozumieniem, nazywanym listem intencyjnym. Zawarto go bezpośrednio z Ministerstwem Inwestycji Królestwa Arabii Saudyjskiej. Całe porozumienie ma na celu zbadanie możliwości i potencjał rynku lotniczego w Królestwie.

Władze Arabii Saudyjskiej mają ambitne cele. Liczą, że uda się potroić turystyczny ruch lotniczy i przyciągnąć do siebie powyżej sto milionów turystów rocznie. Cel miałby zostać osiągnięty do 2030 roku.

To gigantyczna zmiana w polityce turystycznej Królestwa. Arabia Saudyjska jeszcze kilka lat temu nie przyjmowała żadnych turystów, a teraz prężnie buduje infrastrukturę, aby przyjąć ich dziesiątki milionów.

Nie znamy więcej szczegółów gdzie i kiedy mogą wystartować połączenia do Arabii Saudyjskiej, ale Wizz Air z pewnością prężnie działa w tej sprawie. Jedyne co wiadomo to fakt, że spółka obsługująca te połączenia byłaby nową działalnością, podzieloną udziałami na pół pomiędzy Wizz Air i Saudyjski Rząd.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.