Wizz Air rozda 100 tysięcy darmowych biletów dla uciekających przed wojną Ukraińców

Dubaj 2022, pomocnik planowania – KLIKNIJ, aby włączyć

Węgierskie linie lotnicze Wizz Air zaoferowały 100 tysięcy bezpłatnych biletów lotniczych dla uchodźców, uciekających przed wojną na Ukrainie. Bilety przysługują na loty po Europie z państw sąsiadujących z Ukrainą, czyli Polską, Słowacją, Rumunią i Węgrami.

Fot: Tak wygląda bandycka agresja na Kijów/ Nexta Live

Na fenomenalny gest zdecydowały się tanie węgierskie linie lotnicze Wizz Air, oferując uciekającym przed wojną obywatelom Ukrainy 100 tysięcy darmowych biletów. Oferta póki co obowiązuje tylko w marcu.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać darmowy bilet?
Podczas rezerwacji oraz odprawy pasażerowie będą proszeni o okazania dokumentów potwierdzających narodowość Ukraińską. Bilety będą darmowe przez cały marzec do wyczerpania zapasów. W zestaw wchodzi jeden bagaż podręczny, dodatkowe bagaże będą płatne, ale również w promocyjnych cenach.

Na ten moment darmowe loty będą obowiązywać jedynie z państw sąsiadujących z Ukrainą do innych państw w Europie. Dla osób, które utknęły w innych państwach Europy uciekając przed wojną Wizz Air również przygotował promocje. Bilet w jedną stronę na dowolną podróż dla obywateli Ukrainy nie będzie kosztował więcej niż 30 euro, wyłączając podróże do ZEA, Islandii i Wysp Kanaryjskich. Z tych kierunków loty nie będą przekraczać kwoty 70 euro.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.