Wizz Air redukuje swoją obecność na lotnisku w Tuzli

Węgierskie linie lotnicze znacząco zmniejszają ilość oferowanych lotów z lotniska w bośniackiej Tuzli. W najbliższym sezonie zimowym z północno-wschodniej Bośni i Hercegowiny Wizz Air poleci tylko do dwóch państw.

Wizz Air dość niespodziewanie zdecydował się na ogromne cięcia na jednym z lotnisk, na którym był zdecydowanym liderem – mowa o Tuzli w Bośni i Hercegowinie. Mieszkańcy Tuzli na sezon zimowy stracą połączenia do: Billund, Eindhoven, Goteborgu, Berlina, Friedrichshafen, Kolonii, Baden-Baden, Norymbergi, Malmo, Sztokholmu i Wiednia. Jeśli spojrzy się na tę listę całościowo, to robi ona ogromne wrażenie.

Z północno-wschodniej Bośni Wizz Air zostawi jedynie połączenia do Hahn, Memmingen, Mulhouse i Dortmundu. Mimo iż wycofywanie części połączeń na sezon zimowy jest rzeczą normalną, to cięcia w Bośni i Hercegowinie są nienaturalnie duże. Niestety przewoźnik nie podał informacji, dlaczego zdecydował się na tak mocne ograniczenia siatki lotów.

Źródło/ Tło: Burmarrad (Mark)

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.