Wizz Air przestanie latać do Mołdawii

Węgierskie linie lotnicze ogłosiły, że przestaną latać do Mołdawii ze względów bezpieczeństwa. Zawieszenie lotów będzie obowiązywać od 14 marca br.

Kiszyniów, foto: Dorin Seremet/ Unplash

Zgodnie z decyzją wydaną przez przewoźnika, od 14 marca zawiesi on wszystkie loty do stolicy Mołdawii, Kiszyniowa. Węgierskie linie lotnicze uznały, że bezpieczeństwo pasażerów i personelu lotniczego jest absolutnym priorytetem.

Wszystko za sprawą coraz bardziej niepewnej sytuacji w Mołdawii. Tyczy się to m.in. przestrzeni powietrznej tego kraju, która od początku wojny w Ukrainie kilka razy była naruszana przez rosyjskiej rakiety. Jak informuje portal RMF24, do ostatniej takiej sytuacji doszło 10 lutego br.

Z powodu decyzji o planowanym zawieszeniu połączeń do Mołdawii, Wizz Air zdecydował, że loty te przekieruje do Rumunii. W związku z tym, port lotniczy Jassy, zlokalizowany w północno-wschodniej części tego kraju w ciągu najbliższego miesiąca zyska więcej połączeń.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.