Wizz Air ponownie uruchomi loty do Mołdawii

Wizz Air ogłosił plany wznowienia lotów z i do stolicy Mołdawii – Kiszyniowa w grudnia br. Decyzja ta stanowi powrót linii lotniczych po wcześniejszym zamknięciu bazy w tym mieście.

Foto: Dorin Seremet/ Unsplash

Baza lotnicza Wizz Air w Kiszyniowie została zamknięta 1 grudnia 2022 roku z powodu incydentu związanego z naruszeniem przestrzeni powietrznej tego kraju przez rosyjskie rakiety. W wyniku tych wydarzeń część lotów została przeniesiona do rumuńskiego miasta Jassy. Dodatkowo, 14 marca bieżącego roku linie całkowicie zawiesiły loty do i z Kiszyniowa.

Wizz Air przywróci loty z Kiszyniowa do kluczowych miast europejskich, w tym do Londynu, Rzymu i Mediolanu. Pierwsze rejsy zostaną wznowione już 14 grudnia br. Powrót do obsługi tych tras otwiera nowe możliwości podróży dla mieszkańców Mołdawii oraz dla turystów planujących odwiedzić to fascynujące miejsce.

– Powrót Wizz Air do Mołdawii jest wynikiem naszych nieustannych wysiłków, aby zapewnić wszystkim naszym obywatelom nowe połączenia międzynarodowe i pobudzić rozwój gospodarczy. Republika Mołdawii to bezpieczny i atrakcyjny kierunek – napisał na swoim koncie na Facebooku premier Mołdawii, Dorin Recean.

Źródło: rynek-lotniczy.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.