Wizz Air poleciał z Katowic do Dubaju

Wczoraj odbył się inauguracyjny lot linii lotniczych Wizz Air z Katowic do Dubaju. Po wielu miesiącach oczekiwania połączenie w końcu ruszyło, a frekwencja znacząco dopisała.

Fot: phillipus – Fotolia.com

8 października z katowickiego lotniska w Pyrzowicach odleciał pierwszy samolot węgierskiego przewoźnika Wizz Air z Katowic do Dubaju. To przez wielu wyczekiwane połączenie ma potencjał na stanie się hitem, szczególnie, że ceny biletów na trasie są bardzo tanie.

Frekwencja dopisała, a samolot na swoim pierwszym locie na tej trasie miał około 70 procent wypełnienia. Airbusy węgierskich linii lotniczych lądują na największym lotnisku w Dubaju, czyli Dubai International Airport, co jest dodatkowym plusem połączenia.

Loty odbywają się w każde piątki, a od poniedziałku także w poniedziałki. Samolot startuje z Polski o 13:55 w piątek i ląduje o 21:25 w Dubaju. Powrót jest w piątek o 23:50 w Dubaju, a lądujemy w Katowicach o 2:50 w Sobotę.

W poniedziałki samolot wylatuje z Polski o 14:30 i ląduje w Dubaju o 23:05. W drugą stronę samolot startuje o 23:50 w poniedziałek i ląduje o 2:50 we wtorek w Katowicach.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.