Wizz Air poleci z Włoch do Indii? Linie dostały zgodę!

Wizz Air Malta, będąca częścią grupy linii lotniczych Wizz Air, otrzymała zgodę od włoskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ENAC) na rozpoczęcie lotów z Włoch do Indii. Decyzja ta otwiera nowe możliwości podróżowania między Europą a krajem położonym na subkontynencie indyjskim.

Foto: skyradar/ Pixabay

Mimo pozytywnej decyzji ze strony ENAC, istnieją techniczne wyzwania związane z odległością między dwoma krajami. Obecnie żaden z samolotów w flotach nie posiada wystarczającego zasięgu, by pokonać tak długą trasę bez międzylądowania. Poszukiwane są jednak rozwiązania mające umożliwić obsługę tej trasy.

Zgodnie z decyzją ENAC, Wizz Air Malta ma możliwość operowania do siedmiu lotów tygodniowo między Włochami a Indiami. Linie lotnicze mają obowiązek rozpocząć te połączenia najpóźniej do końca marca 2024 roku.

Jak dowiedział się portal Fly4free.pl, jednym z możliwych scenariuszy jest realizacja lotów z międzylądowaniem w celu tankowania. Jest to tymczasowe rozwiązanie mające umożliwić obsługę połączenia do czasu otrzymania przez Wizz Air nowych samolotów, które będą miały odpowiedni zasięg. Są nimi Airbusy A321XLR, które mają posiadać odpowiedni zasięg do obsługi bezpośrednich lotów między Włochami a Indiami.

Źródło: fly4free.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.