Wizz Air poleci z Rzeszowa do Rzymu

Węgierskie linie lotnicze poinformowały o planowanym uruchomieniu lotów z podrzeszowskiej Jasionki do Rzymu-Fiumicino. Pierwszy lot odbędzie się już w czerwcu 2023 roku.

Rzym, foto: Spencer Davis/ Unsplash

To dobra wiadomość dla podróżnych z województwa podkarpackiego, którzy zyskają nową możliwość podróży. Dotychczas, aby dotrzeć do Włoch, trzeba było pokonać znaczną odległość samochodem lub skorzystać z połączeń autobusowych lub kolejowych. Dzięki Wizz Air, z Rzeszowa można będzie dolecieć do Rzymu w zaledwie dwie godziny.

Połączenie z Rzeszowa do Rzymu-Fiumicino zostanie uruchomione 10 czerwca 2023 roku. Będzie ono realizowane dwa razy w tygodniu, w każdy wtorek i sobotę.

Samolot odleci z Rzeszowa o godz. 21:10, by wylądować na lotnisku w stolicy Włoch o godz. 23:35. W drogę powrotną do Polski maszyna wystartuje o godzinie 18:20, przylot na lotnisko w Jasionce jest planowany na godz. 20:35.

Bilety na połączenie można już kupić na stronie Wizz Air.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.