Wizz Air poleci z Krakowa do Lyonu

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Wizz Air zapowiedział kolejną trasę z Krakowa. Od września węgierski przewoźnik połączy Kraków z Lyonem we Francji. Loty odbywać się będą 2 razy w tygodniu.

W systemie rezerwacyjnym linii Wizz Air możemy znaleźć nową trasę z lotniska w Balicach. Kraków zyska kolejne połączenie, tym razem do Lyonu.

Pierwszy lot na tej trasie odbędzie się 19 września, a ostatni póki co już 28 października. Jest to zastanawiające, czemu linia otwiera połączenie na tak krótki czas.

Samoloty będą kursowały między miastami dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki. Lot w jedną stronę będzie trwać około 2 godzin i 10 minut.

Lyon jest zdecydowanie miastem wartym odwiedzenia. Przydomkiem Lyonu to miasto boga słońca. Jest to trzecie największe miasto Francji, po Paryżu i Marsylii. Właśnie tutaj znajduje się światowa stolica gastronomii, a cudowne mosty robią gigantyczne wrażenie podczas nocnych spacerów.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.