Wizz Air poleci z Budapesztu do Kirgistanu

Na wiosnę 2022 roku ma zostać uruchomione regularne połączenie pomiędzy Budapesztem na Węgrzech i Biszkek, czyli stolicą Kirgistanu. Połączenie ma być realizowane dwa razy w tygodniu.

Fot: Kalpak Travel©2017, CC BY-SA 4.0, Źródło

Start nowej trasy w siatce węgierskiego przewoźnika zapowiedział minister spraw zagranicznych Węgier, Peter Szijarto. Trasy nie ma jeszcze w systemie rezerwacyjnym, ale jej pojawienie się tam ma być kwestią czasu.

Loty mają odbywać się dwa razy w tygodniu, chociaż jeszcze nie mamy zapewnień, w jakie dni będą odbywać się połączenia. Bilety mają być subsydiowane przez węgierski rząd, co daje nam pewność, że mogą pojawić się na prawdę atrakcyjne okazje cenowe.

To świetna informacja dla pasażerów z Polski. Z naszego kraju możemy niskim kosztem dolecieć do Budapesztu i tam się przesiąść. Ewentualnie turyści z południowej Polski mogą dojechać tam samochodem.

Połączenie z Budapesztu do Kirgistanu będzie jednym z najdłuższych w całej siatce Wizz Air, samoloty przelecą w jedną stronę ponad 5300 kilometrów.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.