Wizz Air poleci do Iraku!

Węgierskie linie lotnicze ogłosiły ekscytującą nowość dla pasażerów. Od 6 października Wizz Air uruchomi bezpośrednie loty z Abu Dhabi do Irbilu w Iraku. To znakomita okazja dla podróżnych, aby odkryć fascynujące i bogate kulturowo miasto, które posiada historyczne korzenie sięgające aż 8000 lat wstecz.

Foto: Даниїл Кишковар/ Unsplash

Wizz Air kontynuuje ekspansję swojej sieci połączeń. Od 6 października br. linie lotnicze uruchomią regularne rejsy do Irbilu, jednego z najstarszych miast na świecie, które posiada niezwykle bogatą i fascynującą historię.

Przewoźnik poinformował, że połączenie między stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Abu Dhabi a irackim Irbilem będzie realizowane dwa raz w tygodniu – w każdy poniedziałek i piątek.

Położony w irackim Kurdystanie Irbil to miasto, które zachwyca różnorodnością i kontrastami. Można zwiedzić tam urokliwe zabytki, takie jak Bazar Irbil, będący jednym z najstarszych na Bliskim Wschodzie, oraz imponującą Cytadelę, stanowiąca świadectwo historii miasta.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.