Wizz Air poleci do Chin? Ten szalony plan jest możliwy!

Być może będziemy w przyszłości świadkami jednej z najdziwniejszych tras lotniczych na świecie. Węgierski przewoźnik Wizz Air myśli nad zrealizowaniem trasy z Budapesztu do Pekinu, a międzylądowanie miałoby odbyć się Kazachstanie.

Deklarację w sprawie tego szalonego połączenia złożył we wtorek (6.04) minister spraw zagranicznych Węgier Péter Szijjárt. Wizz Air już wcześniej zacieśniał więzy z Kazachstanem i miał uruchomić połączenie na trasie Budapeszt-Nur Sułtan. Pandemia opóźniła jednak start połączenia. Ma zostać ono zainicjowane już na jesieni.

Wizz Air jeszcze tego nie potwiedził, ale z pogłosek prasowych i wspomnianej deklaracji można wywnioskować, że węgierski przewoźnik będzie mógł chcieć przedłużyć trasę aż do Pekinu, stolicy Chin. Byłaby to zdecydowanie jedna z najdziwniejszych tras, gdyż taka odległość pokonana przez tanią linię lotniczą jest czymś niespotykanym.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, freelancer i podróżnik. Największy fan Wietnamu i Formuły 1 pod słońcem. Miłośnik klimatu południowych Włoch. Największe marzenie? Zwiedzić każdy zakątek Azji Południowo-Wschodniej!