Wizz Air ostrzega przed sobotnimi strajkami na lotniskach we Włoszech

Węgierski przewoźnik ostrzega pasażerów przed planowanymi sobotnimi strajkami pracowników obsługi naziemnej na lotniskach we Włoszech. Akcje protestacyjne, które odbędą się 15 lipca, mogą skutkować odwołaniem lub opóźnieniem wielu lotów.

Lotnisko w Bergamo, foto: Yaroslav Melnychuk/ Unsplash

Przewiduje się, że sobotnie strajki mogą wpłynąć na regularne funkcjonowanie lotnisk we Włoszech, a co za tym idzie, na podróże pasażerów. W związku z tym, pasażerowie powinni być świadomi możliwych utrudnień i odpowiednio zaplanować swoje podróże na lotniska, uwzględniając dodatkowy czas na dotarcie i odprawę.

Jak poinformowały węgierskie linie Wizz Air, są one zmuszone odwołać część lotów z i do Włoch w dniu 15 lipca. Przewoźnik oferuje pasażerom, których dotyczą te zmiany, różne opcje. Pasażerowie mają możliwość skorzystania ze zwrotu kosztów lub zmiany rezerwacji na inny termin.

Sobotnie strajki w obszarze obsługi naziemnej na lotniskach we Włoszech mogą mieć wpływ na tysiące pasażerów podróżujących z i do tego kraju. Wizz Air zaleca pasażerom, którzy mają zaplanowane podróże w tym dniu, aby monitorowali informacje na temat strajków i dostosowali swoje plany podróży odpowiednio do sytuacji.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.