Wizz Air obsłużył 60 mln pasażerów w 2023 roku

Wizz Air, jedna z największych i najszybciej rozwijających się linii lotniczych w Europie Środkowo-Wschodniej, zakończyła rok 2023 imponującym wynikiem – przewiozła ponad 60,3 miliona pasażerów.

Foto: Artur Voznenko/ Unsplash

Wysoka liczba pasażerów, która wyniosła 60,3 mln, stanowi wyraźny sukces dla Wizz Air. Cementuje to pozycję węgierskich linii lotniczych jako znaczącego gracza na rynku europejskim.

Kontynuowany rozwój sieci tras w różnych regionach, włączając w to istotne kierunki w Europie i na Bliskim Wschodzie, przyczynił się do tego rekordowego wyniku. Masa nowych lotów z krajów takich jak Polska, Włochy, Węgry, Austria czy Zjednoczone Emiraty Arabski potwierdza to.

Cieszący się dużym powodzeniem przewoźnik notował bardzo wysokie obłożenie swoich samolotów przez cały rok. Średnio, każdego miesiąca, pasażerowie zajmowali aż 90,7% miejsc w oferowanych lotach. To świadczy o ciągłym zainteresowaniu podróżami z wykorzystaniem oferty linii lotniczych oraz rosnącej popularności tej marki wśród podróżnych z różnych części świata.

Źródło: wizzair.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.