Wizz Air obsłużył 25 milionowego pasażera na katowickim lotnisku

Wizz Air osiągnął spektakularny sukces w porcie w Pyrzowicach. Węgierskie linie lotnicze właśnie obsłużyły swojego 25 milionowego pasażera na tym strategicznym dla nich lotnisku.

Przez prawie dwie dekady Wizz Air nieustannie rozszerza swoją działalność i ofertę w Polsce, zyskując przy tym ogromną popularność wśród podróżujących. Lotnisko w Katowicach stanowi jeden z kluczowych węzłów dla przewoźnika na terenie Polski, oferując połączenia z wieloma atrakcyjnymi kierunkami w Europie i nie tylko.

Zarówno dla Wizz Air, jak i dla samego lotniska w Pyrzowicach, osiągnięcie liczby 25 milionów obsłużonych pasażerów stanowi niezwykle istotny i zasłużony sukces. Przewoźnik wyraża dumę z roli, jaką odgrywa na Śląsku, dostarczając nie tylko dogodne połączenia, ale także wspierając rozwój turystyki i podróży lotniczych w regionie.

Wizz Air utrzymuje solidną obecność na katowickim lotnisku dzięki obecności sześciu airbusów w swojej bazie. Te nowoczesne i ekonomiczne maszyny pozwalają na wygodne i bezpieczne podróżowanie.

Źródło/ Tło: SKYRADAR, Pixabay

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.