Wizz Air inauguruje połączenie z lotniska Rzeszów-Jasionka

Węgierski przewoźnik rozpoczął 15 grudnia operowanie do Eindhoven z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, który stał się dziesiątym lotniskiem w Polsce obsługującym samoloty Wizz Air. Linie zdecydowały się na uruchomienie nowej trasy pomimo niezwykle trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się branża transportu lotniczego w wyniku pandemii COVID-19.

Zdjęcia i artykuł: materiały prasowe

W inauguracyjnym rejsie z Eindhoven na pokładzie Airbusa A321 przyleciało do Jasionki ponad 100 pasażerów. Docelowo nowe połączenie będzie realizowane dwa razy w tygodniu – we wtorki i soboty. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, która znacznie ogranicza mobilność podróżnych, po okresie świąteczno-noworocznym rejsy z Jasionki do Niderlandów pojawią się z powrotem w rozkładzie najwcześniej początkiem marca.

– Dla naszej spółki to przełomowe wydarzenie z kilku powodów –powiedział Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. – Po pierwsze, rozpoczynamy współpracę z nowym przewoźnikiem, który pomimo pandemii dynamicznie rozwija swoją działalność. Po drugie, spełniamy oczekiwania mieszkańców Podkarpacia i sąsiednich województw, podróżujących do Niderlandów zarówno w celach zarobkowych, jak i turystycznych. Po trzecie, udało nam się doprowadzić do tego w skrajnie trudnym czasie dla naszej branży. Wierzę, że połączenie z Eindhoven to dopiero początek naszej współpracy z Wizz Air i wkrótce będziemy mogli uruchomić kolejne kierunki z Rzeszowa – dodał Hamryszczak.

Rozpoczęcie stałej współpracy z Wizz Air dla podrzeszowskiego lotniska wiąże się z obsługą rzadko dotąd widywanych w Jasionce Airbusów A320 i A321. Przewoźnik dysponuje obecnie flotą ponad 130 tego typu maszyn, które w zależności od konfiguracji mogą zabrać na pokład od 180 do 239 pasażerów. Samoloty te są rozlokowane w 27 bazach na terenie Europy Środkowo-Wschodniej.

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.