Wizz Air chce wprowadzić abonament na loty

Wizz Air chce wprowadzić do swojej oferty model subskrypcji na latanie ich samolotami. Nowość nie będzie przypominać typowych biletów okresowych na komunikację publiczną, a będzie miało formę bardziej przypominającą Netlixa i dodatkowe nowości.

Wizz Air wprowadza nową usługę do swojej oferty, która nazywać się będzie Wizz MultiPass. Tanie linie lotnicze z Węgier celują z nową usługą w klientów, którzy często latają na regularnej trasie rejsowej. Jak będzie wyglądać nowa oferta?

Dla klientów ma być przygotowany miesięczny abonament, na sam początek w formie 6-miesięcznego planu subskrypcyjnego. Pasażer po opłaceniu subskrypcji dostanie na konto tokeny. Tokeny będzie mógł wymienić raz w miesiącu na bilet w jedną lub dwie strony na wybranej przez siebie trasie.

Nie ma jeszcze podanej ceny nowej usługi. Wiadomo, że ma ona wystartować również w Polsce od 1 maja w formie pilotażowej. Do wyboru mają być dwie opcje subskrypcji: lot w jedną stronę lub w dwie strony z bagażem. Wizz MultiPass będzie można kupić pierwszego dnia każdego miesiąca, a polecieć od piątego dnia miesiąca.

Źródło/ Zdjęcie w tle: Даниїл Кишковар, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.