Wizz Air chce latać do Indii!

Węgierski przewoźnik wciąż rozszerza swoją siatkę połączeń o coraz to nowsze kraje, a ostatnimi czasy ekspansja mocniej skupia się na Azji niż Europie. Jak wynika ze słów prezesa Wizz Air, możemy się spodziewać taniego przewoźnika latającego do Indii!

Wczoraj rano na wirtualnym Światowym Festiwalu Lotnictwa prezes linii Wizz Air, József Váradi, zapowiedział ekspansję przewoźnika na Indie.

Loty będą wykonywane z bazy Wizz Air w Abu Dhabi, co stwarza świetnie możliwości dla podróżników z krajów europejskich, w tym z Polski. Przykładowo będziemy mogli dolecieć do Indii tylko linią Wizz Air, lecąc najpierw z Katowic do Abu Dhabi, potem ze stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich do Indii.

Rynek lotniczy pomiędzy Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Indiami jest bardzo ruchliwy i może być bardzo opłacalnym kierunkiem dla węgierskiego przewoźnika. Ponadto Wizz Air chce mocno rozwijać swoją bazę w Abu Dhabi i zrobi wszystko, aby w Zatoce Perskiej latało jak najwięcej landrynek.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.