Wizz Air blisko uruchomienia lotów do Uzbekistanu

Tani przewoźnik z Węgier chciałby w niedługim czasie uruchomić aż 3 bezpośrednie połączenie do Uzbekistanu: do Taszkientu, Samarkandy i Buchary. Wciąż trwają negocjacje z lotniskami i Uzbeckim rządem, ale podobno ustalenia są już blisko finalizacji.

Fot: Góra Kungurbuka w Uzbekistanie/ Nodir Khalilov on Unsplash/ Źródło

Wizz Air już od ponad 3 lat chce uruchomić loty do Uzbekistanu. Teraz jest już najbliższej spełnienia swojego celu. Połączenie do Uzbekistanu mogłoby się pojawić szybciej, ale cały proces negocjacyjny spowolniła pandemia koronawirusa.

Tani węgierski przewoźnik zainteresowany jest uruchomieniem połączeń do Uzbekistanu na sam początek z Budapesztu. Jeśli te połączenia zdadzą egzamin i będą się linii opłacać, to z pewnością ekspansja dalszych połączeń do Uzbekistanu będzie tylko kwestią czasu.

Samoloty miałby latać przede wszystkim do stolicy Uzbekistanu, czyli Taszkientu. Dodatkowo mają zostać uruchomione loty do takich turystycznych miejscowości jak Bachara i Samarkanda.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.