Wietnam zniósł wszystkie obostrzenia wjazdowe i zaprasza każdego turystę do siebie!

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

15 maja Wietnam zniósł wszystkie obostrzenia wjazdowe obowiązujące na granicach od początku pandemii. Teraz każdy turysta może przylecieć do Wietnamu tak jak dawniej, bez potrzeby okazywania negatywnych testów lub dowodu zaszczepienia na Covid-19.

Fot: Zatoka Ha Long/ digitalarbyter 🙂, Unsplash

Azja Południowo-Wschodnia od początku 2022 roku zaczęła stopniowo otwierać swoje granice dla międzynarodowej turystyki. Lżejsze warianty Covid-19 i wysoki ilość podanych szczepień przeciwko tej chorobie w społeczeństwie powoduje, że coraz więcej państw z regionu dąży do pełnego otwarcia. Wietnam kocha turystów i postanowił, że wysunie się przed szereg i wpuści wszystkich turystów jako drugi po Tajlandii!

Już 15 maja w Wietnamie zostały zniesione wszystkie obostrzenia wjazdowe. W zapomnienie poszły paszporty covidowe, testy i kwarantanny. Podróż wygląda tak jak dawniej!

Szczęśliwe informacje w mediach przekazał Wicepremier Wietnamu Vu Duc Dam. Turyści będą mogli swobodnie przylecieć do Wietnamu z każdego zakątka kuli ziemskiej i swobodnie poruszać się po kraju.

Jedynym obowiązkiem wciąż obowiązującym, jest konieczność wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego, które zapewni nam minimum 10 tysięcy dolarów na ewentualne leczenie i zawiera w sobie specjalny punkt o ubezpieczeniu od zachorowania na Covid-19. To jednak żaden problem, bo to tak naprawdę standardowe ubezpieczenia wakacyjne w dzisiejszych czasach.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.