Wietnam: Władze przedstawiły szczegółowy plan otwarcia turystyki

Już od 15 grudnia wietnamskie władze zaczną luzować restrykcje dotyczące wjazdu dla podróżnych z różnych miejsc na świecie. Początkowo będą mogły się ucieszyć tylko osoby przybywające z niektórych miast Azji i Ameryki Północnej.

Złoty Most w Ba Na Hills, foto: Andreea Popa/ Unsplash

W pierwszym etapie, który będzie realizowany od 15 grudnia, do Wietnamu będzie można podróżować tylko i wyłączenie z lotnisk w Pekinie, Tokio, Bangkoku, Singapurze i Los Angeles. Loty z tych miast będą realizowane do dwóch wietnamskich portów w Hanoi i Ho Chi Minh.

Kolejny etap zostanie wprowadzony w styczniu, kiedy to Wietnam rozszerzy liczbę lotnisk, z których będzie możliwa podróż. Nowymi portami lotniczymi będą te zlokalizowane w Kuala Lumpur, Moskwie i Frankfurcie. Początkiem nowego roku zostaną uruchomione również dwa kolejne porty w Wietnamie – będzie to lotnisko w Da Nang oraz w Phu Quock.

Jak informuje portal Fly4free.pl, obecnie nie wiadomo, czy aby wjechać do kraju wystarczy odbycie przesiadki w wyznaczonych portach, czy będzie trzeba zaplanować krótkoterminowy pobyt w wyżej wymienionych miastach. Wiadomo jednak, że wjazd do kraju początkowo będzie się wiązał z przedstawieniem dokumentu potwierdzającego szczepienie, a także prawdopodobnie z wykonaniem testu przed i po wylądowaniu.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.