Wietnam otwiera się dla pierwszych zagranicznych turystów w listopadzie!

20 listopada zostaną otwarte pierwsze destynacje turystyczne w Wietnamie, takie jak stare miasto Hoi An lub zatoka Ha Long. Będzie to pierwszy etap otwarcia Wietnamu od zamknięcia granic na początku 2020 roku. Do kraju będą mogli przylecieć zaszczepieni, dorośli turyści lub ozdrowieńcy. Osoby niepełnoletnie będą mogły przylecieć za okazaniem negatywnego testu.

Fot: wyspa małp, zatoka Ha Long, Wietnam/ @alexazabache, Unsplash©2019/ Źródło

Już oficjalnie można powiedzieć, że Wietnam ma się otworzyć na turystów 20 listopada. Możemy krzyknąć: w końcu! Nie jest to jeszcze niestety pełne otwarcie państwa na starych warunkach, ale wygląda to na gigantyczny krok w stronę pełnego otwarcia.

Z najnowszych informacji wynika, że co najmniej pięć miejscowości jest gotowych na przyjęcie turystów zagranicznych już w listopadzie. Najpewniejszymi miejscami, które mają otworzyć się już 20 listopada są: rajska wyspa Phu Quoc, nadmorskie miast Nha Trang, stare miasto Hoi An, słynne miasto Da Nang i ikoniczna zatoka Ha Long, czyli jeden ze współczesnych 7 cudów świata.

Przylecieć do Wietnamu w tym momencie będą mogli tylko zaszczepieni turyści. Jedynym wyjątkiem będą osoby niepełnoletnie, od których będzie wymagany negatywny test PCR, nie starszy niż 72 godziny. Osoby dorosłe i niezaszczepione po przylocie musiałby poddać się na tyle surowym restrykcjom, że na ten moment taki wyjazd nie ma sensu.

Według naszych źródeł, osoby zaszczepione i niepełnoletnie z testem będą mogły bez problemu przylecieć i wypoczywać w Wietnamie. Koniecznością będzie jednak odbycie 7-dniowej kwarantanny w pierwszym miejscu pobytu. Pozostaje kwestia wykonania testu PCR, który jest wymagany w wielu azjatyckich państwach, mimo ukazania dowodu zaszczepienia. Na ten moment nie ma informacji o konieczności wykonania takowego testu, lecz lepiej nastawić się na taką konieczność, gdyż może być on wymagany w kraju tranzytowym, przez który lecimy do Wietnamu.

Niestety turystów w najbliższym czasie czekają specyficzne zasady wypoczynku, które zostały ustalone przez wietnamskie ministerstwo zdrowia. Przez przyjazdem do wybranej miejscowości będziemy musieli potwierdzić cel podróży, zarezerwowany nocleg na miejscu i odbyć tam 7-dniową kwarantannę. Według wskazań turyści będą musieli ją odbyć albo w zarezerwowanym noclegu, albo w pierwszy odwiedzanym mieście. Tutaj informacje są jeszcze sprzeczne. Po tygodniu będzie trzeba poddać się darmowemu testowi na covid, a jeśli wyjdzie negatywny, będziemy mogli udać się do innego otwartego miejsca w kraju.

Zasady są specyficzne, ale co ważne, jest to program pilotażowy otwarcia turystki. Wietnam tym samym będzie się przygotowywał do pełnego otwarcia na zagraniczną turystykę w czerwcu 2022 roku.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.