Wietnam chce się otworzyć na turystów już od kwietnia!

Dubaj 2022, pomocnik planowania – KLIKNIJ, aby włączyć

Wietnamskie ministerstwo turystyki zaproponowało rządowi Wietnamu plan ponownego otwarcia się na międzynarodową turystykę. Nie będzie to żaden program pilotażowy, a pełne otwarcie wszystkich miejsc w Wietnamie na turystów z całego świata już od kwietnia!

Fot: Hanoi/ Silver Ringvee, Unsplash

Zmiany, które miałyby nastąpić od kwietnia w Wietnamie, będą pierwszym pełnym otwarciem państwa na turystów zza granicy od marca 2020 roku. Wcześniej przez wiele miesięcy Wietnam był zamknięty na turystykę, a od listopada 2021 roku prowadzone były pewne programy pilotażowe, które jednak nie przyciągały dużej ilości przyjezdnych.

Tym razem Minister Kultury, Sportu i Turystyki Wietnamu Nguyen Van Hung przedstawił przed rządem wietnamskim najbezpieczniejszy pomysł na otwarcie turystyki, a zarazem pozwalający swobodnie przylecieć do Wietnamu.

Od 1 kwietnia turystyka ma się otworzyć całkowicie! Turyści będą mogli być przyjmowani na wszystkich dostępnych przejściach granicznych na lotniskach i przejściach lądowych.

Warunkiem wpuszczenia do Wietnamu będzie pełne zaszczepienie przeciwko COVID-19 lub posiadanie statusu ozdrowieńca, nie starszego niż z ostatnich 6 miesięcy. Żeby przylecieć do Wietnamu i tak musimy szczepić się na choroby tropikalne, więc obowiązkowe szczepienie to żadna nowość.

Dodatkowo turyści będą musieli okazać negatywny test PCR-RT, nie starszy niż 72 godziny w momencie przekroczenia granicy oraz ubezpieczenie na co najmniej 50 tysięcy dolarów. Teraz tylko musimy czekać na oficjalne potwierdzenie tych dobrych informacji.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.