Wiemy kiedy zostanie otwarte Expo City Dubai!

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich poinformowały, że otwarcie Expo City Dubai nastąpi w październiku 2022 roku. Nowa dzielnica miasta powstaje na terenie zakończonej w marcu br. Światowej Wystawy EXPO 2020.

Szejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum, wiceprezydent i premier ZEA zapowiedział otwarcie Expo City Dubai w październiku 2022 roku.

Przekształcając teren wystawy w nową dzielnicę, Expo City Dubai będzie siedzibą m.in. najnowocześniejszych firm, a także nowego światowej klasy muzeum.

Ponadto miejsce to ma być przyjazne dla środowiska i rodzin oraz skupiać młodych ludzi z całego świata. Dzielnica będzie połączona z portem i dwoma dubajskimi lotniskami.

Co ciekawe, na terenie Expo City Dubai ma zostać kilka miejsc, które były jednymi z najbardziej obleganych podczas Światowej Wystawy EXPO 2020. Mowa tu o placu Al Wasl, wieży widokowej Garden in the Sky i akwenie Surreal. W nowej dzielnicy Dubaju mają mieścić się również m.in. pawilony ZEA, Arabii Saudyjskiej, Maroka i Egiptu.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.