Wielkie zmiany na lotnisku w Krakowie. Koniec z wyjmowaniem płynów i elektroniki

Krakowskie lotnisko przeżyje rewolucję w dziedzinie kontroli bezpieczeństwa, wprowadzając 8 nowoczesnych skanerów CT jeszcze w tym roku. To innowacyjne podejście sprawi, że podróżujący nie będą już zobowiązani do wyjmowania elektroniki i płynów z bagażu, umożliwiając szybsze i bardziej efektywne przejście przez kontrolę.

Kraków Airport, foto: magro_kr/ Flickr

Lotnisko w Krakowie stanie się pionierem w Polsce, wprowadzając nową generację skanerów CT, które eliminują konieczność wyjmowania elektroniki i płynów podczas kontroli bezpieczeństwa. Planuje się instalację ośmiu nowoczesnych skanerów jeszcze w 2024 roku.

Technologia tomografii komputerowej 3D, wykorzystywana w tych skanerach CT, umożliwia dokładniejszą analizę zawartości bagażu podróżnych, co wpływa na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa. To innowacyjne rozwiązanie, choć testowane wcześniej na Lotnisku Chopina, stanie się unikalne dla Krakowa, gdyż dotychczasowe inwestycje w tej dziedzinie nie znalazły zastosowania na innych polskich lotniskach.

Nowoczesne skanery CT, poza skróceniem czasu przeprowadzania kontroli, mogą także zrewolucjonizować zasady przewozu limitu płynów na pokładzie samolotu, choć konkretne regulacje w tej sprawie pozostają jeszcze do ustalenia.

Źródło: krakowairport.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.