Wielka Brytania znosi wszystkie restrykcje dla podróżnych

Dubaj 2022, pomocnik planowania – KLIKNIJ, aby włączyć

Jak poinformowały brytyjskie władze, od 18 marca zniosą wszystkie restrykcje związane z podróżowaniem do ich kraju. Tyczy się to również osób niezaszczepionych.

Londyn, foto: Dimitry Anikin/ Unsplash

Zgodnie z informacją przekazaną przez brytyjskiego ministra transportu Granta Shapps, od piątku nie będą obowiązywały już żadne restrykcje związane przekraczaniem granic tego kraju.

Oznacza to, że osoby zaszczepione, jak również niezaszczepione nie będą musiały przedstawiać dowodu szczepienia, wyniku testu na koronawirusa czy wypełnionego formularzu lokalizacji.

Wszystkie pozostałe covidowe wymogi podróżne, w tym formularz lokalizacji pasażera i testy dla wszystkich przylatujących, zostaną zniesione w przypadku podróży do Wielkiej Brytanii od godz. 4 rano 18 marca. Zmiany te są możliwe dzięki programowi szczepień i oznaczają większą swobodę przed Wielkanocą – powiedział Shapps.

Obecnie na terenie Wielkiej Brytanii pełną liczbę dawek przyjęło 73,2 proc. populacji. Z kolei jedną dawką zaszczepiło się blisko 53 mln osób, co stanowi 78,4 proc. wszystkich mieszkańców tego kraju.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.