Wielka Brytania zaostrza zasady. Wjazd tylko z negatywnym wynikiem testu na COVID-19

Od 15 stycznia osoby podróżujące do Wielkiej Brytanii będą zmuszone posiadać negatywny wynik testu na koronawirusa. Decyzja została podjęta z powodu pogorszenia się sytuacji epidemiologicznej w tym kraju.

Londyn, zdjęcie: Negative Space/ Pexels

Władze Wielkiej Brytanii robią co mogą, by powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Niedawno Anglia wprowadziła trzeci lockdown, jednocześnie zamykając wszystkie szkoły, niektóre sklepy oraz przywracając zakaz wychodzenia z domu bez uzasadnionego powodu.

To nie wszystko. Od piątku osoby podróżujące do Wielkiej Brytanii będą musiały posiadać negatywny wynik testu na koronawirusa, wykonany w ciągu 72 godzin przed podróżą. Jego brak będzie skutkował grzywną w wysokości 500 funtów. W przepisach istnieją jednak wyjątki. Ograniczenie nie dotyczy dzieci poniżej 11. roku życia, spedytorów oraz podróżnych z krajów, w których nie ma odpowiednich warunków do wykonania testu na obecność COVID-19.

Obecnie w Wielkiej Brytanii potwierdzono ponad 3 mln przypadków zakażeń koronawirusem, zmarło 80 868 osób.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.