Wielka Brytania ogranicza wjazd osobom przybywającym z 3 krajów

Brytyjski Departament Transportu ogłosił, że Chorwacja, Austria oraz Trynidad i Tobago zostały usunięte z listy państw bezpiecznych.

Chorwacja, zdjęcie: Kookay/ Pixabay

Od 22 sierpnia osoby przybywające z wyżej wymienionych krajów do Wielkiej Brytanii muszą przejść obowiązkową 14-dniową kwarantannę.

Powodem podjęcia takiej decyzji jest rosnąca liczba przypadków zakażeń koronawirusem. W ostatnim czasie, wskaźnik zakażonych w przeliczeniu na 100 tysięcy osób wzrósł w Chorwacji aż do 27,4. Nie najlepsza sytuacja panuje również w Trynidadzie i Tobago, gdzie wzrost sięgnął 232 proc. oraz w Austrii, w której liczba zakażeń przekroczyła 20 na 100 tys. mieszkańców.

Jest też dobra informacja. Do listy państw bezpiecznych dodano Portugalię. Oznacza to, że osoby podróżujące z tego kraju do Wielkiej Brytanii nie muszą już poddawać się kwarantannie pod warunkiem, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni nie przebywały w państwach spoza listy bezpiecznych.

Źródło: Rzeczpospolita

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.