Wi-Fi na pokładach samolotów Lufthansy będzie o połowę tańsze

Pasażerowie narodowego niemieckiego przewoźnika od połowy stycznia 2024 roku będą mogli się cieszyć tańszym internetem na pokładzie i bezpłatnym wysyłaniem wiadomości. Lufthansa obniży ceny pakietów internetowych aż o połowę.

Zobacz również: Atrakcje w Dubaju oraz nasze inne podróżnicze newsy

Fot: Miguel Ángel Sanz, Unsplash

WiFi w samolocie Lufthansy

W samolocie często możemy odpocząć od jednej rzeczy, od której w codziennym życiu trudno się oderwać: od internetu. W tradycyjnych liniach lotniczych połączenie internetowe bywa dostępne, ale często jest drogie i nikt się nie decyduje na wykupienie pokładowych pakietów internetowych. Lufthansa oferuje na pokładzie swoich samolotów pakiety internetowe w kilku opcjach. Od nowego roku będą one bardzo opłacalne, bo już wcześniej nie posiadały wygórowanych cen, a teraz mają stanieć nawet o połowę.

Lufthansa internet tańszy o połowę i bezpłatne wiadomości

Niemiecki narodowy przewoźnik udostępni swoim pasażerom o połowę tańsze niż wcześniej pakiety internetowe i możliwość wysyłania darmowych wiadomości przez cały lot, na komunikatorach takich jak Messenger lub WhatsApp. Usługi będą dostępne od połowy stycznia 2024 roku. Ceny internetu zostaną obniżone na wszystkich lotach z naszych informacji, a darmowe wiadomości będzie można wysyłać na europejskich lotach krótko i średnio-dystansowych na pokładzie samolotów z rodziny Airbusa A320.

Lufthansa wifi

Internet na cały lot z dostępem do wysyłania wiadomości (w domyśle na trasy pozaeuropejskie, bez darmowego dostępu) ma kosztować 3 euro, do mailowania i serfowania po internecie od 5 euro na krótkich lotach do 7 euro na długich oraz najszybszy pakiet internetowy od 10 euro na krótszych lotach do 12 euro na długich. Do skorzystania z usługi będzie konieczne włączenie Wi-Fi pokładowego i zalogowanie się w systemie Lufthansy FlyNet za pomocą numeru karty lojalnościowej Miles & More lub adres e-mail przypisanego do konta z grupy Lufthansy. Jeśli ktoś konta nie posiada, będzie go mógł założyć podczas lot

Źródło: winfuture.de/news,139511.html
Zdjęcie w tle: Kevin Hackert, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.