Wenecja z zakazem używania głośników i megafonów

Władze Wenecji wprowadziły zakaz używania głośników i megafonów do prowadzenia grup turystycznych. Ma to zmniejszyć uciążliwy hałas powodowany przez wycieczki zorganizowane.

Weneckie kanały/ Fot: Ricardo Gomez Angel, Unsplash

Problem masowej turystyki w Wenecji to temat non-stop powielany w mediach. Władze włoskiego miasta co jakiś czas wprowadzają nowe przepisy i ograniczenia, a nawet zdecydowały się na system płatnego wjazdu do miasta. Niewiele z tych rozwiązań przynosi jakieś wymierne korzyści. Wenecja nie przestaje jednak w próbach i stawia na kolejne ograniczenia dla zorganizowanych grup turystycznych. Teraz przewodnicy i piloci takich grup nie będą mogli używać megafonów i głośników.

Bez megafonów i głośników od czerwca w Wenecji

Nowe przepisy weszły w życie wraz z początkiem czerwca. Od teraz przewodnicy nie będą mogli już mówić do swoich grup przez megafony, a ich głos nie będzie słyszalny przez głośniki. Taki zakaz ma na celu zmniejszenie ilości hałasu rozprzestrzeniającego się po mieście. Co więcej, w celu zmniejszenia tłoku, powodowanego przez wycieczki, liczebność grup turystycznych została ustalona na maksymalnie 25 osób w grupie. Władze Wenecji mają nadzieje, że takie zmiany dadzą efekty i pozwolą odetchnąć miastu od przepychu turystów.

Źródło: www.greenme.it

Tanie loty do Wenecji? Zajrzyj tutaj – Podróżnicze Hubcie, czyli grupa z tanimi lotami.

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.