Wenecja: od przyszłego roku będzie obowiązywać opłata za wstęp do miasta

Od kwietnia przyszłego roku Wenecja wprowadzi opłatę wstępu w wysokości 5 euro dla podróżnych, którzy planują jednodniową wizytę w tym malowniczym mieście. Opłata ma na celu zredukowanie natłoku jednodniowych turystów i poprawę jakości życia mieszkańców, zachęcając przyjezdnych do dłuższego pobytu.

Wenecja, foto: Henrique Ferreira/ Unsplash

Wenecja przygotowuje się do wprowadzenia nowej opłaty wstępnej dla turystów odwiedzających miasto na jednodniowe wypady. Opłata w wysokości 5 euro za osobę będzie obowiązywać od kwietnia do połowy lipca przyszłego roku.

Podróżni, którzy spędzą tylko jeden dzień w Wenecji, zostaną obciążeni opłatą, jednak osoby zarezerwujące nocleg w mieście będą zwolnione z tego podatku turystycznego. Ta decyzja ma zniechęcić turystów do krótkich wizyt, a zamiast tego zachęcić ich do dłuższego pobytu.

Wprowadzenie opłaty wstępnej było planowane już na początku tego roku, jednak ze względów logistycznych zostało opóźnione. Od 16 stycznia 2024 roku, turyści będą mogli złożyć opłatę poprzez specjalną stronę internetową. Po dokonaniu płatności podróżni otrzymają kod QR, który zostanie skanowany podczas kontroli m.in. na głównym dworcu kolejowym.

Źródło: euronews.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.