Węgrzy coraz bliżej dużego luzowania obostrzeń

W związku z coraz większą liczbą zaszczepionych obywateli węgierski rząd planuje poluzować szereg obostrzeń. Maseczki mają zniknąć całkowicie, poznika część lokalnych certyfikatów zdrowotnych, a od 1 lipca będzie respektowany unijny certyfikat podróżny.

Fot: Most Łańcuchowy w Budapeszcie nocą

Na ten moment Węgry zbliżają się do progu 5,5 miliona zaszczepionych obywateli. Rząd Węgier obiecał, że jeśli uda się przekroczyć tę liczbę, to przestanie obowiązywać szereg obostrzeń w kraju.

W momencie spełnienia odpowiedniej liczby zaszczepionych obywateli zostaną zniesione: obowiązek noszenia maseczek (wszędzie), zniknie lokalny certyfikat do hoteli, spa i restauracji. Od 1 lipca na Węgrzech będzie też uznawany unijny certyfikat podróżny, czyli zaświadczenie zdrowotne o zaszczepieniu.

Nie wszystkie obostrzenia zostaną jednak zniesione. Nadal będzie obowiązywać lokalny certyfikat szczepień w przypadku: imprez sportowych, koncertów, festiwali, klubów nocnych, dyskotek.

Źródło:

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.