Węgry otwierają się na kolejnych turystów

Od 1 lipca (czwartek) Węgry zaczynają swobodne wpuszczanie turystów na swoje terytorium. Warunkiem bezproblemowego wjazdu jest unijny certyfikat zdrowotny, możliwy do uzyskania poprzez zaszczepienie się przeciwko Covid-19.

Fot: Most Łańcuchowy w Budapeszcie/ Yanny Mishchuck, Unsplash

Węgry nie stanowią wyjątku i tak jak prawie wszystkie państwa Unii Europejskiej od 1 lipca zaczynają akceptować unijny certyfikat zdrowotny. W praktyce oznacza to swobodny wjazd na terytorium Węgier dla osób zaszczepionych, które wydrukują sobie unijny certyfikat. Jak łatwo i szybko jest go wyrobić w zaledwie 2 minuty i dlaczego to tylko kartka papieru A4? Przeczytacie TUTAJ.

Ambasada Węgier w Polsce oficjalnie podaje, iż posiadając certyfikat, będzie można korzystać z usług turystycznych na terenie Węgier w taki sam sposób, jak lokalni mieszkańcy z węgierskim certyfikatem. Poza tym, w najbliższych kilkunastu dniach bardzo mocno prawdopodobne jest zniesienie prawie wszystkich lokalnych restrykcji na terenie Węgier, więc nie trzeba będzie się martwić ani maseczkami, ani certyfikatami na usługi turystyczne.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, freelancer i podróżnik. Największy fan Wietnamu i Formuły 1 pod słońcem. Miłośnik klimatu południowych Włoch. Największe marzenie? Zwiedzić każdy zakątek Azji Południowo-Wschodniej!