Ważne zmiany dla turystów podróżujących do Francji

12 lipca swoją konferencję miał prezydent Francji, Emmanuel Macron. Ogłosił na niej szereg ważnych informacji. Dotyczą one głównie podróżowania po kraju oraz lokalnych obostrzeń, z których turysta musi sobie zdawać sprawę.

Fot: Emmanuel Macron/ wyborcza.pl

Francja zaostrza dostępne środki w walce z pandemią. Zmiany wprowadzone przez francuski rząd są też bardzo istotne z perspektywy turysty, który chciałby się wybrać do Francji na wakacje. Podróżowanie i życie kulturalne będzie trudniejsze dla tych, którzy zwlekali z decyzją o szczepieniu.

Posiadanie unijnego certyfikatu zdrowotnego będzie wręcz koniecznością, by móc wybrać się do Francji tymczasowo na wakacje. Certyfikat będzie wymagany od 1 sierpnia: podczas wejścia do barów, kawiarni, restauracji, centrum handlowego, pociągów, samolotów, autokarów dalekobieżnych. W przypadku imprez powyżej 50 osób data jest wcześniejsza, bo takie same zasady będą obowiązywać od 21 lipca.

Polityka zaostrzenia obostrzeń jest wynikiem słabej chęci Francuzów do szczepień. Posiadane przez francuski rząd statystki udowadniają, że w miejscach turystycznych o większym poziomie zaszczepienia pandemia ma zdecydowanie mniejszy zasięg. Prawdopodobnie to skłoniło Francję do zaostrzenia środków bezpieczeństwa.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.