Ważna zmiana dla pasażerów latających liniami lotniczymi LOT

Polskie Linie Lotnicze LOT od 11.03.2021 wyłączają możliwość samodzielnego drukowania kart pokładowych. Co to oznacza?

Photo: LOT Polish Airlines on Facebook

Zmiany wchodzą w życie od czwartku, 11 marca 2021. W wyniku zmian pasażerowie nie będą mogli wydrukować samodzielnie karty pokładowej, nawet po dokonaniu odprawy w domu przed podróżą. Przepis będzie obowiązywał na całej siatce połączeń LOTu, oprócz połączeń krajowych.

Większość pasażerów w wyniku tych zmian będzie zmuszona zdecydowanie wcześniej przybyć na lotnisko, ponieważ karta pokładowa będzie wydawana w punkcie check-in. Pasażer będzie więc musiał się udać do punktu check-in niezależnie od tego, czy posiada bagaż do nadania.

Taka procedura ma ułatwić sprawdzanie wszystkich niezbędnych dokumentów potrzebnych do zagranicznej podróży, które będą sprawdzane podczas wydawania karty pokładowej.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.