Warszawa z pierwszym miejscem w konkursie „European Best Destination 2023”

10 lutego został rozstrzygnięty konkurs „European Best Destination 2023”. W plebiscycie brało udział łącznie 21 miast, w tym Warszawa, która deklasując konkurencję zajęła pierwsze miejsce.

Warszawa, foto: Lāsma Artmane/ Unsplash

Turystyczne walory Polski, jak i stolicy kraju po raz kolejny zostały docenione przez międzynarodową społeczność. Po amerykańskim portalu CNN, które umieściło nasz kraj na liście miejsc wartych odwiedzenia, wyróżniona została Warszawa.

Stolica polski zajęła pierwsze miejsce w prestiżowym konkursie „European Best Destination 2023”, dzięki czemu stała się najbardziej atrakcyjnym turystycznie miejscem w Europie.

W plebiscycie udział brało 21 miast europejskich, na których głosowało łącznie 686 tys. osób ze 178 państw. W trwającym trzy tygodnie konkursie Warszawa zebrała aż 142 tys. głosów, co jest najwyższym wynikiem w historii plebiscytu. W końcowym rozrachunku wyprzedziła m.in. Ateny, które zajmując drugie miejsce uzyskały 91 tys. głosów.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski odniósł się do wyniku konkursu i podziękował wszystkim za oddane głosy. – Właśnie dostałem informację, że Warszawa wygrała konkurs na najlepszy kierunek turystyczny Europy 2023 i w związku z tym chciałem państwu bardzo serdecznie podziękować za wszystkie oddane głosy. Zdeklasowaliśmy rywali i dostaliśmy najwięcej głosów w historii całego plebiscytu – powiedział Trzaskowski.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.