Warszawa: w przyszłym roku otwarcie tarasów widokowych na Varso Tower

Słowacka firma HB Reavis realizująca inwestycję Varso Place poinformowała, że tarasy widokowe na Varso Tower zostaną otwarte w 2022 r. Ponadto spółka udostępniła na Youtubie filmik przedstawiający wizualizacje nowych atrakcji. Ujęcia robią wrażenie.

W lutym br. zakończono główne prace przy Varso Tower znajdującego się w samym sercu Warszawy. Po zamontowaniu ważącej blisko 73 tony iglicy, wieżowiec osiągnął 310 metrów wysokości, jednocześnie stając się najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej.

Otwarcie Varso Tower jest planowane w pierwszym półroczu 2022 r. Wtedy też zostaną udostępnione zarówno mieszkańcom stolicy, jak i przyjezdnym dwa tarasy widokowe, które znajdą się na poziomach 205 oraz 230 metrów. Co więcej, w planach jest zawarta budowa restauracji z widokiem na miasto. Lokal ten ma zostać ulokowany na piętrach od 46. do 48.

Obecnie w Varso Tower są prowadzone prace instalacyjne i wykończeniowe, głównie w lobby budynku, które ma osiągnąć aż 10 metrów wysokości.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.