Wakacje na Cyprze bez testów

Polska przestała być dla Cypryjczyków krajem z podwyższonym ryzykiem epidemicznym. Oznacza to, że możemy tam pojechać bez uprzedniego wykonywania testu na COVID-19.

Zdjęcie: LSD for Society/ Unsplash

Na początku otwarcia granic przez wyspiarskie państwo, nasz kraj znalazł się na liście wysokiego ryzyka. Od teraz możemy w miarę swobodnie udać się na wczasy, bez dodatkowych kosztów związanych z badaniami.

Wymagane jest nadal wypełnienie kwestionariusza Cyprus Flight Pass (cyprusflightpass.gov.cy), gdzie zapytani będziemy m. in. o nasze ostatnie wojaże i ewentualny kontakt z osobami mającymi styczność z koronawirusem. W formularzu konieczne jest także oświadczenie o podróżowaniu na własną odpowiedzialność.

Lista krajów z podziałem na kategorie A (wjazd bez testów) i B (test po przybyciu – 60 EUR), aktualizowana jest tygodniowo przez cypryjskie Ministerstwo Zdrowia. Zalecamy regularne zerkanie na nią, jeśli planujecie wypoczynek na Cyprze. Znajdziecie ją tutaj.

Źródło: Rzeczpospolita

Autor:

Maciej Wiśniewski

Wielbiciel piłki nożnej i entuzjasta sportów walki. Fotoamator zaintrygowany sztuką filmową. W wolnych chwilach buszuje po wyszukiwarkach lotów.