W Zjednoczonych Emiratach Arabskich płacą do 300 AED za zrzucenie każdego kilograma

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich ogłoszono wyjątkowe wyzwanie – za zrzucenie każdego kilograma w 12-tygodniowym programie, można otrzymać aż do 300 AED. To inicjatywa mająca na celu walkę z otyłością oraz promowanie zdrowego stylu życia.

Foto: The Lazy Artist Gallery/ Pexels

Rozwijający się problem otyłości w społeczeństwie Zjednoczonych Emiratów Arabskich stał się powodem do stworzenia RAK Biggest Weight Loser Challenge, inicjatywy popieranej przez szpital RAK. Program ten ma na celu podniesienie świadomości na temat zdrowego trybu życia oraz przeciwdziałanie niebezpieczeństwom związanym z nadmierną masą ciała.

300 AED za zrzucenie kilogramów

Wyzwanie, trwające 12 tygodni, to okazja dla mieszkańców kraju, by wziąć udział w walce ze zbędnymi kilogramami. Za każdy stracony kilogram uczestnik może liczyć na nagrodę w wysokości do 300 dirhamów. Kryteria uczestnictwa są jasno określone – wydarzenie trwa 84 dni od 16 grudnia do 3 marca 2024 r. i skierowane jest do wszystkich pełnoletnich mieszkańców Zjednoczonych Emiratów Arabskich, którzy ukończyli 18 lat. Jednocześnie wszelkie metody medyczne lub chirurgiczne związane z utratą wagi nie są dozwolone i skutkują dyskwalifikacją.

Zeszłoroczna edycja tego wyzwania zgromadziła ponad 10 000 uczestników, a zwycięzcy mogli cieszyć się nagrodami przekraczającymi 40 000 AED. Inicjatywa ta nie tylko promuje walkę z nadwagą, lecz także skupia uwagę na znaczeniu dbania o zdrowie i zachęca do podejmowania aktywności fizycznej dla poprawy ogólnej kondycji organizmu.

Źródło: lovin.co

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.