W Szwecji powstanie nowy aquapark

Szwecja szykuje się na otwarcie nowego parku wodnego, Liseberg Oceana, zaplanowanego na wiosnę 2024 roku. Nowy obiekt ma być częścią istniejącego kompleksu rozrywkowego Liseberg w Goteborgu.

Zobacz również: Zwiedzanie Abu Dhabi – Pakiet FULL

Foto: Liseberg

Liseberg Oceana

Prace nad budową Liseberg Oceana, mającej odmienić krajobraz rozrywkowy Szwecji, rozpoczęły się w 2020 roku, a koszt inwestycji przewidziany jest na około 450 milionów złotych. Park wodny zostanie zlokalizowany na obrzeżach Goteborgu i będzie składał się z różnorodnych atrakcji wodnych. Wśród nich znajdzie się aż 14 zjeżdżalni wodnych, obiecując niezapomniane doznania dla odwiedzających.

Aquapark Szwecja – liseberg oceana

Liseberg Oceana ma poszerzyć ofertę istniejącego kompleksu rozrywkowego, który już teraz cieszy się dużą popularnością w Szwecji. Nowe atrakcje w postaci parku wodnego dodadzą nowego wymiaru rozrywce, przyciągając turystów i lokalną społeczność. Wszystko to w ramach starannego rozszerzenia oferty Liseberg, zapewniając odwiedzającym jeszcze więcej opcji spędzenia czasu w tym tematycznym parku rozrywki.

Źródło: liseberg.se

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.