W Szczecinie powstał konflikt wokół dofinansowania lotniska

Port Lotniczy Szczecin-Goleniów jest zagrożony utratą przyznanych środków unijnych, a także działaniem i bytowaniem na mapie polskich lotnisk. Marszałek województwa zachodniopomorskiego zaznacza, że to konsekwencja braku wsparcia inwestycyjnego od Polskich Portów Lotniczych S.A.

Fot: Szczecin Airport, Facebook

Port Szczeciński – konflikt

Wokół szczecińskiego lotniska nie dzieje się ostatnio dobrze. Marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz zaapelował do prezesa Polskich Portów Lotniczych S.A, aby ten razem ze spółką wywiązał się z obiecanego wsparcia inwestycyjnego dla lotniska. W apelu padają ostre słowa, a nawet oskarżenia, że spółka PPL działa na szkodę portu lotniczego Szczecin-Goleniów i dąży do jego upadłości.

W tle groźba upadłości – port Szczecin

Polskich Porty Lotnicze S.A są drugim co do wielkości udziałowcem spółki Port Lotniczy Szczecin Goleniów zaraz po Gminie Miasto Szczecin. Brak obiecano wsparcia inwestycyjnego ze strony PPL może grozić utratą przyznanych już środków unijnych, zahamowaniem rozwoju, a nawet groźbą upadku. Wiele zapewnień zostało po drodze zostawionych, ale wciąż inwestycji PPL nie przeprowadziło. Lotnisko w Szczecinie jest zagrożone i miejmy nadzieję, że zostanie osiągnięte porozumienie i inwestycje zostaną przeprowadzone.

Źródło: rynek-lotniczy.pl/wiadomosci/szczecin-apel-o-wywiazanie-sie-z-deklaracji-dofinansowania-portu-19139.html
Zdjęcie w tle: Szczecin Airport, Facebook

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.