W Rosji zostanie zbudowany pierwszy salon biznesowy oneworld

Za rok na moskiewskim lotnisku Domodiedowo, zostanie otwarta pierwsza na świecie biznesowa poczekalnia sojuszu oneworld.

zdjęcie: materiały prasowe

Według niektórych, miejsce wybudowania salonu nie jest przypadkowe. Do Portu Lotniczego Moskwa-Domodiedowo przylatują codziennie samoloty British Airways, Japan Airlines, Qatar Airways i Royal Jordanian. Ponadto, lotnisko jest główną bazą sojuszu rosyjskich linii S7 Airlines.

– Dzięki wspólnemu projektowi lotniska i oneworld nasi pasażerowie otrzymają ekskluzywną obsługę na światowym poziomie. Jesteśmy przekonani, że będzie to miało pozytywny wpływ na umocnienie marki sojuszu na rynku rosyjskim, a Domodiedowo stanie się jeszcze bardziej atrakcyjne dla osób często podróżujących z sojuszem oneworld – powiedział Igor Borisow, dyrektor portu lotniczego Moskwa-Domodiedowo. 

Sojusz linii lotniczych oneworld został założony 1 lutego 1999 r. w Nowym Jorku. W jego skład wchodzi m.in. American Airlines, Qatar Airways, Iberia, Malaysia Airlines i British Airways.

Źródło: pasazer.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.