W przyszłym roku na rynku lotniczym pojawi się pierwsza chrześcijańska linia lotnicza

Judah 1 – bo tak nazywa się przewodnik, nazywa siebie „pierwszą religijną i chrześcijańską linią lotniczą w historii”. Powstała w USA i jej działalność może ruszyć w 2021 roku.

Protoplaści Judah 1 istnieją na Bliskim Wschodzie. W tamtym regionie ogranicza się to jednak tylko do odgrywania modlitwy przed lotem lub specjalnych zasadach dostosowanych dla wyznawców Islamu. Judah 1 ma być pierwszą linią chrześcijańsko „misyjną”, co czyni ją wyjątkową. Na czym jednak polega ta misja?

Linia nie planuje przewożenia zwykłych pasażerów, choć to też było w planach. Zrezygnowano jednak z opcji zwykłej linii komercyjnej i postawiono na odważne rozwiązania.

Linia chce skupić się tylko na wożeniu misjonarzy, wolontariuszy oraz osób związanych z działalnością religijną, charytatywną i humanitarną.

Może to jednak nie być taki dobry plan. Ograniczenie liczby osób nie generuje dużego popytu, a linia cenami biletów ma być porównywalna do tych tradycyjnych. Najbliższe miesiące powinny uchylić więcej informacji na temat tego projektu.

Póki co flota Judah 1 to jeden McDonnell Douglas MD83 i kilka pomniejszych samolotów.

Źródło:

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.