W Pradze na lotnisko dojedziemy trolejbusem

Praga ma wybudować drugą linię trolejbusową w mieście, która ma połączyć okolice centrum miasta z Portem lotniczym Pragi im. Václava Havla – możemy wyczytać z informacji portalu transport-publiczny.pl.

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP), czyli operator komunikacji miejskiej w Czechach, wybrał już wykonawcę i zatwierdził projekt drugiej linii trolejbusowej w stolicy Czech. Trolejbusy będą jeździć linią 119, która łączy Nádraží Veleslavín z lotniskiem w Pradze.

Roboty mają rozpocząć się pod koniec listopada tego roku i trwać około 15 miesięcy. Pierwsze przejazdy próbne planuje się na kwiecień 2024 roku. Linia będzie obsługiwana przez dwuprzegubowe trolejbusy Škoda-Solaris.

Sam port lotniczy imienia Václava Havela (PRG) w Pradze znajduje się około 15 kilometrów od ścisłego centrum stolicy Czech. Na lotnisko możemy dostać się autobusami o numerach 100, 119 oraz 191, a także autobusem ekspresowym linii AE (Airport Express), który jedzie z lotniska na główny dworzec kolejowy w Pradze.

Źródło/ Zdjęcie w tle: harry_nl, flickr.com

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.