W Portugalii ma powstać najdłuższy pieszy szlak na świecie

3000 kilometrów eksploracji pięknych zakamarków Portugalii – na taki pieszy szlak turystyczny mogą przygotować się turyści z całego świata. Trasa do pieszych wędrówek może okazać się prawdziwym hitem.

Portugalskie krajobrazy/ Fot: Reiseuhu, Unsplash

Mamy tu fanów długich, pieszych wędrówek? W europejskim państwie powstaje coś specjalnie dla was! W Portugalii wyznaczony zostanie najdłuższy, turystyczny pieszy szlak na świecie. Ma mieć długość 3 tysięcy kilometrów. Szlak będzie pozwalał na eksploracje przeróżnych zakamarków Portugalii, od linii brzegowej przez piękne góry i niziny.

Nowa piesza trasa w Portugalii dla prawdziwych fanów wędrówek

Oficjalna nazwa projektu brzmi „Palmilhar Portugal”. Szlak ma połączyć południowe wybrzeże Portugalii z północnym, przebiegając przez prawie 100 gmin po drodze. To świetny sposób na poznanie Portugalii od środka i przeżycie niesamowitej przygody. Ukończenie budowy całego szlaku może zająć kilka lat, ale już w ciągu kilku miesięcy ma być gotowe kilkanaście jego odcinków. Podróżnicy będą mogli sprawdzać swoje postępy ze szlaku w specjalnie dostosowanej aplikacji na smartfony.

Źródło: www.fly4free.pl/w-portugalii-powstanie-najdluzszy-pieszy-szlak-turystyczny-na-swiecie-imponujaca-dlugosc-i-planowana-trasa/

Wybralibyście się na wędrówkę takim szlakiem? Tło: Thibault Mokuenko, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.