W Portugalii czeka na turystów najdłuższy na świecie most dla pieszych

Most został ukończony na początku maja 2021 roku i nosi dumną nazwę „516 Arouca”. Ma oszałamiające parametry i z pewnością czeka na turystów, którzy zaczną przybywać na wakacje do Portugalii.

Fot: Most 516 Arouca

Na początku maja w Portugalii zakończono budowę najdłuższego wiszącego mostu dla pieszych na świecie. Nazywa się 516 Arouca i ma długość 516 metrów! Ma też 1,2 metra szerokości i rozciąga się nad rzeką Paiva.

Budowla znajduje się w północnej Portugalii, na terenie parku Arouca Geopark. Z mostu można podziwiać również pobliski wodospad Aguieiras.

Budowa trwała ponad dwa lata, a osiągnięty efekt jest zdumiewający i zapiera dech w piersiach. Wejście na most jest za darmo, ale dzieci muszą wchodzić na most pod opieką dorosłych. Całkowicie zabronione jest spacerowanie po moście dla dzieci poniżej 6 roku życia.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.