W Polsce powstanie Dolina Muminków

Wkrótce zostanie wybudowana pierwsza w naszym kraju oraz trzecia na świecie Dolina Muminków, która przeniesie nas do świata bajek. Atrakcja powstanie w Borowicach koło Jeleniej Góry obok fińskiej wioski Kalevala.

zdjęcie: Shutterstock

Wszyscy fani Panny Migotki, Paszczaka, Ryjka, Małej Mi będą mogli wejść do środka charakterystycznego niebieskiego Domu Muminków, zagadać z Włóczykijem o jego podróżach i wysłuchać opowieści Taty Muminka. 

– Trudno o bardziej „fińskie” miejsce i lepszą lokalizację dla Muminków w Polsce – powiedział Michał Makowski, właściciel Kalevali w rozmowie z Fly4free.pl.

W bajkowej krainie powstanie 8 domków. Wszystkie będą zbudowane z drewna i nie przekroczą 4 metrów wysokości. Dolina Muminków będzie czynna codziennie od 10 do 16. Oprócz zwykłego zwiedzania, będzie można wykupić nocleg w charakterystycznych domkach. Inwestycja zostanie oddana do użytku pod koniec 2021 r.

– Nasz pomysł skierowany jest do rodzin oraz do fanów literatury. Nie chcemy być miejscem przaśnym i tylko do zabawy. Celem wszystkich naszych projektów jest jakość i mądre rozwiązania na spędzanie wolnego czasu – dodał Makowski.

Obecnie istnieją tylko dwa miejsca na świecie, w których możecie odwiedzić Dolinę Muminków – Turku w Finlandii i Hanno w Japonii. Na razie nie wiadomo dokładnie, jak będzie wyglądać polska wersja muminkowego świata. Wizualizacje pojawią się w marcu 2020 roku.

Źródło: fly4free.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.