W nazistowskim bunkrze w Hamburgu powstanie hotel z ogrodem na dachu

35-metrowa nazistowska budowla, która została wybudowana podczas II wojny światowej w Hamburgu, zostanie przebudowana na pięciogwiazdkowy hotel z ogrodem na dachu.

zdjęcie: materiały promocyjne

Hiszpańska sieć NH Hotel Group niedawno kupiła kilka pięter bunkra i planuje urządzić tam luksusowy hotel. Będzie miał 136 pokojów, kawiarnię, bar i restaurację, a także taras z widokiem na miasto. Uroczyste otwarcie zaplanowane jest na 2021 r.

Flakturm IV to jedna z największych fortec nazistowskich w Niemczech. Znajduje się w słynącej z rozrywek dzielnicy St. Pauli. Została wybudowana w 1942 roku przez kilka tysięcy przymusowych robotników III Rzeszy jako bunkier przeciwlotniczy dla 18 tysięcy ludzi. Jej wieża ma 35 metrów wysokości.

W czasie zimnej wojny bunkier służył jako budynek przeciwatomowy. Paręnaście lat później budynek został siedzibą 40 organizacji związanych z kulturą i mediami. Powstały tam sale koncertowe, kluby nocne, bary, sklepy muzyczne, pracownie artystyczne oraz popularna dyskoteka Uebel & Gefährlich.

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.