W izraelskiej linii lotniczej dzieci do 12 lat będą latać za darmo… ale nie do końca

Izraelski przewoźnik El Al będzie zwalniać z obowiązku płacenia za przelot dzieci do lat 12. Pomysł ma pobudzić popyt wśród Izraelczyków na podróże lotnicze. Problem jest jeden: dzieci nie będą płacić za przelot, ale prawdopodobnie za opłaty lotniskowe tak.

Fot: iStockphoto

Według doniesień izraelskich mediów linia lotnicza El Al planuje uruchomić nietypową promocję. Na niektórych trasach izraelskiego przewoźnika dzieci do 12 roku życia lecące z rodzicami nie będą obciążone opłatami za przelot samolotem.

Wszystko brzmi pięknie na papierze, ale nie jest jednak takie kolorowe. Najprawdopodobniej dzieci będą zwolnione z opłaty za przelot samolotem, ale ich rodzice nadal będą musieli za nie opłacić tzw. opłaty lotniskowe, które stanowią dużą część biletu.

W praktyce zniżka nie będzie dostępna też na wszystkie kierunki, bo jak już wiadomo, na pewno nie obejmie przelotów na Cypr i do Grecji.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.