W Helsinkach został oddany do użytku odnowiony Terminal 2

1 grudnia do użytku pasażerów został oddany Terminal 2 lotniska w Helsinkach. Architektura nowego terminalu w stolicy Finlandii została zaprojektowana na wzór klasycznego fińskiego wzornictwa.

Fot: Terminal 2 lotniska w Helsinkach/ Finavia.fi

Nowy i zjawiskowy 2 terminal lotniska w Helsinkach został otwarty 1 grudnia 2021 roku. Na nowo została zbudowana hala odlotów, przylotów oraz wejście główne. Dodatkowo do użytku zostało oddane centrum logistyczno-transportowe, które łączy komunikację różnych transportów w stronę centrum stolicy i pozostałych kierunkach.

Duże wrażenie robi drewniany, pofałdowany dach na samym początku hali odlotów. Cała przestrzeń jest też doskonale oświetlona dzięki zastosowaniu ogromnych okien, które zapewniają stały dostęp do światła słonecznego.

Wrażenia wizualne mają wspierać płynność i przyjemność z podróży dla pasażerów.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.